İndirim!

Çağdaş Sosyal Teoride Din

25%

Yazar

Basım Yılı

2017

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

628

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

En geç 3 iş günü içerisinde kargoda

25%

60,00 45,00

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Çağdaş sosyal teoride din olgusu ve din düşüncesinin ana hatlarını yansıtmayı amaçlayan bu kitap, 1930’lardan günümüze kadar din alanında kuramsal katkıda bulunan felsefeci, sosyolog, psikolog ve antropologların çalışmalarının kapsamlı analizlerine yer vermektedir. Wittgenstein, Sorokin, Fromm, Parsons, Blumer, Frankl, Levinas, Eliade, Gellner, Luhmann, Luckmann, Geertz, Berger, MacIntyre, Zijderveld ve Taylor gibi sosyal bilimciler dine ilişkin dikkate değer yaklaşımlar getirmişlerdir. Nitekim bu isimlerin din teorilerinin derli toplu analizleri, geniş hacimli bu eseri ortaya çıkarmıştır.

Kitapta Wittgenstein’dan Taylor’a kadar kronolojik sırayla ele alınan sosyal bilimcilerin din yaklaşımlarına bakıldığında, yirminci yüzyıldan yirmibirinci yüzyıla Batılı kuramcıların hangi din anlayışlarını ortaya koydukları konusunda bütünlüklü bir fikir verildiği görülecektir.

Çağdaş Sosyal Teoride Din kitabı, Türkiye’de, Din Sosyolojisi, Din Psikolojisi, Dinler Tarihi, Din Felsefesi ve Din Antropolojisi gibi alanlarda akademik çalışmalar yapan bilim insanlarının ortak projeler etrafında nitelikli kalıcı eserler üreterek alanlarındaki sorumluluklarını yerine getirmelerinin bir iyi örneği olma umuduyla yayımlanmaktadır.

Ciddi bir emek ürünü olan bu kitap, bu haliyle gerek üniversitelerde ilgili akademik birimlerde Din Sosyolojisi, Din Psikolojisi, Dinler Tarihi, Din Felsefesi ve Din Antropolojisi dersleri ile bu kapsamdaki diğer dersleri alıp okuyan öğrenciler, gerekse din ve toplum ile ilgilenen genel okur için bir başvuru kaynağıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.