İndirim!

Duygu Sosyalleştirme Kuramdan Araştırmaya

5%

Yazar

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

140

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

5%

29,00 27,55

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Sosyalleşme, bireylerin içinde yaşadıkları toplumda işlevsel bir rol edinebilmeleri için gerekli becerileri öğrenebilmeleri ve toplumun yeterli ve etkin bir üyesi hâline gelebilmeleri süreci olarak ele alınmaktadır.

Sosyalleşmenin çocuklar için de çok önemli bir ihtiyaç olduğu, çocuk ve çocuğu yetiştiren yetişkin arasındaki çift yönlü bir etkileşim olarak ele alınması gerekliliği de vurgulanmaktadır. Uluslararası alan yazınında uzun yıllardır çocuk yetişkin etkileşiminin merkezinde duyguların da yer aldığı bilgisinden yola çıkılarak anne babaların ve çocuğun yaşamındaki diğer yetişkinlerin çocukların duygularını nasıl sosyalleştirdiklerine ilişkin araştırmalar yapılmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar duygu sosyalleştirme süreçlerinin çocukların gelişimleri, psikolojik ve fiziksel sağlıkları üzerindeki etkilerinin neler olduğuna ilişkin kapsamlı ve derin bir bilgiyi ortaya koymaktadır.

Ülkemizde ise duygu sosyalleştirme konusunun önemine ilişkin farkındalık özellikle erken çocukluk dönemine yönelik olarak yapılan az sayıdaki ve kıymetli çalışmalarda kendini göstermeye başlamıştır. Bu kitabın ülkemizde duygu sosyalleştirme konusuna ilgi duyan araştırmacılara, ailelere ve de tüm okuyuculara önemli bir rehber kaynak olması ümidiyle..

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.