İndirim!

Eğitime Yolculuk

25%

Yazar

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

240

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

25%

30,00 22,50

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Ebe Zekiye ”Mart mı desem Nisan mı desem güneşin yeni yeni toprağı ısıttığı günlerdi. Yetim Emin’in kızı bize geldi. Beni babam gönderdi. Annemin ağrıları varmış, seni istiyorlar” dedi. Hemen hazırlandım. ”Kız anam bu sene de doğuran amma da çok. Allahtan hepsi de sağlıklı“ diye mırıldanarak evden çıktım. “Yetim Emin ve Gülhanım’ın da nur topu gibi bir oğulları oldu. Senesini çok iyi biliyorum. 1947 yılıydı” diyordu; Ellerinde dünyaya merhaba dediğim köy Ebesi Zekiye. Ailenin altıncı çocuğu olarak ailede yerimi aldım, sevildim. Kısmen de olsa şımartıldım. Köyün ilk okuyan öğrencilerinden biri olarak Orta ve Liseyi Yozgat’ta, Yüksek Öğrenimimi Ankara da yaptım. Gazi Üniversitesi Almanca Bölümünü bitirdim. Ağrı Naci Gökçe Lisesi, Havza 25 Mayıs Ortaokulu, Edremit Lisesi, Necati Eğitim Enstitüsü öğretmenliklerinde bulundum.

1994 tarihinde Edremit Lisesi Öğretmeniyken emekli oldum. Arkadaşlarımla birlikte Edremit Başarı Dershanesi’ni kurdum. Edremit Ticaret Odası Meclis üyesi olarak 15 yıl ticaretin merkezinde yer aldım. 1997 yılında CHP Edremit İlçe Yönetiminde görev aldım. Ve 3 yıl ilçe sekreterliği yaptım. 2001 yılında Seçimli Kongrede Edremit CHP İlçe Başkanlığına seçildim.

İki senelik başarılı İlçe Başkanlığından sonra Millet Vekili Adayı olmak üzere ayrıldım. Siyaset yaptığım süre içinde altı sene yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Zaman zaman ulusal gazetelere de yazılar verdim. Okumayı yazmayı seven biri olarak, yazdıklarımı ve tecrübelerimi geçte olsa sizlerle paylaşmak istedim.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.