İndirim!

İlkyardım

25%

Yazar

Basım Yılı

2016

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

163

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

1. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

En geç 3 iş günü içerisinde kargoda

25%

31,00 23,25

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

İlkyardım artık çok daha bilinçli yapılmaya başladı. Yeni nesiller, yeni eğitimler ve hazırlanmış bir gençlik modern dünyanın ilkesi haline geldi. Peki, ülkemiz hazır mı? Ehliyet alan herkes bu kurslarda ilkyardım eğitimi de alıyor. Peki, bir kaza halinde gereken girişimleri yeterli düzeyde uyguluyorlar mı? Benim fikrim hayır asla!

Ehliyet sahibi vatandaşlarımızın %80’i belki de %90’ı ilkyardımdan bihaber. Mühendislerimizin hemen hepsi kocaman makineleri kurup çalıştırıp milyonlarca liralık üretimleri yapıyorlar ama bu makinelerin sebep olduğu bir kazada sudan çıkmış balık gibiler. Bu el kitabı bu yaraya bir nebze parmak basabilirse ben amacıma ulaşmış ve çok mutlu bir insan olacağım. İlkyardım konusunda yurdum insanı hala yetersiz. Bu konu da özellikle üniversitelerimize büyük bir görev düşüyor.

İnsanlarımızı daha donanımlı yetiştirmek, bizlerin boynunun borcudur. Mezun ettiğimiz mühendislerimiz koca makinelerin yarattığı tüm problemleri çözmeyi öğrendiği gibi gelişen iş kazasında da ilkyardımı öğrenip mezun olmamalılar. Yalnız mühendisler mi? Belki de tüm üniversite mezunları seçmeli derslerle ilkyardımı öğrenmeliler.

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.