İndirim!

Kur’an ve Sünnet’te Yeni Doğan Çocuklarla İlgili Hükümler

25%

Yazar

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

91

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

25%

11,00 8,25

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Allah Teâl’â’nın insan üzerindeki nimetlerinden biri de onun sulbünden kendisine ibadet edecek ve kendisini zikredecek bir soy çıkarmasıdır. Bu hayatında da ölümünden sonra da onun için bir şeref olur. Zürriyeti onun mutluluk kaynağı olur. Gerek dünyası gerekse ahireti hususunda ona yardımcı olurlar. Ona dua etmeleri sebebiyle, o öldükten sonra bile faydaları ondan kesilmez.

Müslümanın, çocuk dünyaya geldiği zaman yapmasının meşru kılındığı sünnetlere uyması da çocuk nimetinden dolayı Allah Teâlâ’ya karşı yerine getirilecek şükrün kapsamındadır.

Bu konuda öz ve özet bir risâle önünde durmaktadır. Bu risâlede çocuk dünyaya geldikten sonraki ilk yedi günde yapılması meşrü kılınan hususlar anne-babalara öğütlenmektedir. Bununla birlikte risâledeki nafaka, emzirme ve hadâne gibi bazı meselelerin ilk yedi güne mahsus olmadığı, bundan daha fazla bir süreyi ilgilendirdiğini belirtmekte yarar vardır.

Bu çalışmamı sadece kendi. vechi için yapılan çalışmalardan eylemesini ve Nebisi (sas)’in sünnetine uygun kılmasım Allah’tan niyaz ederim. Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Rasulullah’a salât ve selâm olsun.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.