İndirim!

Otelsmart

25%

Yazar

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

135

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

25%

23,00 17,25

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Millennial Çağ ve Gelecek Şoku

Covid-19’dan sonra adına “Age of Millennial” denecek olan, seyahat ve konaklama sektörü başta olmak üzere bütün kuralların değişmiş olduğu yeni bir çağa uyanacağız.

İçinde bulunduğumuz bu salgın döneminde bütün dünya “Gelecek Şoku” olarak adlandırılan, hiçbir şeyin eskisi gibi ve kalıcı olmayacağı hissinden kaynaklanan bir çeşit bir anksiyete geçirmektedir.
Bunun sebebi ise geleceğin beklenmeyen bir şekilde erken gelmiş olmasıdır ve hazırlıksız olanlar için hem sosyal, hem de ekonomik açıdan oldukça yıkıcı olabilecektir.

Bir taraftan salgın yaşanırken diğer taraftan dünya karar verme ve satın alma gücü konusunda büyük bir değişim geçiriyor. 2015 yılından itibaren “Millennial” olarak adlandırılan Y ve Z nesilleri, en kalabalık yaş grubu olarak dünyanın diğer bütün yaş gruplarını açık ara geride bırakmış durumdadır.

Son iki yıldır gelişmiş ülkelerdeki tüm ürün ve hizmetler “Millennial” tanımlaması etrafında yeniden şekillenmekte olup 2018 yılında ABD’de Millenial Bank, Japonya’da Millennial Hotels zinciri kurulmuş olup bu tanımlama bütün ürün ve hizmet konseptlerinde her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Forbes Dergisi 2017 Kasım sayısında seyahat ve konaklama sektörünün gelecekteki en önemli hedef kitlesi olarak tanımladığı Millennial Nesiller için, ‘2025 yılında iş ve tatil amaçlı seyahat eden insanların %50’sini oluşturacaklar ve onları dikkate almayanlar kaybedecek’ ifadesi yer alıyordu.
Peki buna hazır mıyız?

Millennial Çağ’a hoş geldiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.