İndirim!

Ouroboros

23%

Yazar

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

112

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

23%

25,00 19,25

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

İnsanoğlu, kendisini tanımlamak için ağzını ne zaman açsa; iki dudağı arasından dökülenlerin mevhum mu hakikat mi olduğu tartışılabilir hatta çoğunlukla tartışmaya açık olduğu kesinliğe yakındır. Kendine tanım getirmekte çok zorlanan ve müphem beyanlardan pek de kurtulamadığını iddia ettiğimiz bu insan, yine kendinden başka her şeyi tanılamaya, tanımlamaya, kavramaya kalkışır. Varlık ve zaman bu tanımlama yaklaşımlarından nasibini en fazla alan iki kavramdır.

Varlık ve zaman, işte bu iki ana mihverin arasında insanoğlu; yaşar, arar, tanılar, tanımlar ve muhtemelen aradığını bulamadan, şaibeli tanı ve tanımlamalarla ölür… Bu arayışın içerisinde, insanoğlunun bu didinmesi ve bunun yanında yaşamı sürdürebilme zahmetine girişmesi oldukça kıymetli ve saygı duyulasıdır.

Bu sayfalar; arayışın ve güçlüğün iniltileri namında, belki bir damla su olsunlar ve gerektiğinde yitiklere, kendilerini bulacakları yakarışın bir harfi olabilsinler, gerektiğinde de kendilerini yitirsinler diye birleşmeye kalkıştılar. Ama asla çığlık olma iddiasında değiller.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.