İndirim!

Simya

25%

Düşünsel ve Bedensel Dönüşüm Üzerine

Yazar

Basım Yılı

2016

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

148

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

2. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

En geç 3 iş günü içerisinde kargoda

25%

20,00 15,00

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde düşünce dünyası hakkında bilgi edinecek, ikinci bölümde ise varlığa ilişkin notlarla karşılaşacaksınız. Bu iki olgu; hem düşünsel dünya ve hem de varlıksal nitelikler, insanı insan yapan temel anahtar niteliğindedir. Bu iki olguyu anlayamazsak, kendimizle ilgili tüm gelişmeleri göz ardı etmiş olur, hayata dair gerçek bir tutum sergileyemeyiz. Çünkü insan, yaradılışı gereği hem zihinsel ve hem de bedensel yeteneklerle donatılmış bir varlıktır. Eğer gerçek yeteneklere ulaşmak istiyorsak, bunun için bilgi çemberinin içinden geçmemiz gerekiyor. İşte bu kitabın hazırlanış nedenlerinden birisi de, bilgiyi alarak, kişisel farkındalık yaratmakla ilgilidir.

Yalnız üstüne basarak belirtmek isterim ki; kişisel dönüşümü gerçekleştirmek için, mutlak suretle psikoloji ilmini az çok tanımanız gerekmektedir. Sonra da varlığa dair bazı temel bilgileri de alarak, bu iki olguyu bütünlük içinde avantaja dönüştürmelisiniz. Bu iki yaşamsal döngüye dair esas konulara bu kitapta rastlayacak, içeriğindeki yöntemlerle kim olduğunuz hakkında bazı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Kitap; genel kitleye hitap etmesi adına, içerik bakımından oldukça sade ve yoğun akademik terimlerden uzak tutulmuştur. Bu sebepten herkesin faydalanabileceği bu eser; kişisel dönüşümü gerçekleştirmek isteyen kişiler için bir yol gösterici niteliğindedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.