İndirim!

Ud Metodu 2

20%

Yazar

Editör

Basım Yılı

2020

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

216

Cilt Durumu

Ciltsiz

Kağıt Tipi

1. Hamur

Basım Yeri

Türkiye

20%

111,11 88,89

Stokta yok

İndirim!

Açıklama

Klasik Türk Müziği’nin sevilen, perdesiz ve mızraplı enstrümanlarından udu öğrenmek isteyenler için hazırladığım Ud Metodu-2 Kitabı, ilk yayınımız Ud Metodu-1 kitabının devâmıdır.

Ud Metodu-1 kitabı; temel müzik bilgileri, Türk Müziğinde basit makamları, 2 zamanlı usûlden başlayarak 10 zamanlı usûllerinin tamâmını yazdığım etütler ve önemli eser örnekleriyle video uygulamalı olarak çalıştırmaktadır.

Ud Metodu-2 kitabımız teknik konularla udu daha renkli, duygulu icrâ edebilmeniz için yapmamız gereken yöntemler üzerinde durmakta, örnek çalışmalar sâyesinde bu teknikleri bire bir yapmanız, neyi nerde nasıl kullandığımı görmeniz neticesinde bunların sizlerde alışkanlık olması ve ellerinizde refleks hâline dönüşmesini hedeflemektedir. eknik çalışmalar dışında günümüzde bir kısmı kullanılan Şed (Göçürülmüş), Mürekkep (Bileşik) Makamlar detaylı anlatılmış, bu makamların her birine örnek eserler verilmiştir.

İlk kitabımızda olduğu gibi bu ikinci yayınımızda da bütün çalışmalar profesyonel videolar şeklinde tarafımdan özenle hazırlanmıştır. Bu sâyede görerek, duyarak, nota üzerinde çubuk gösterimiyle doğru, bilinçli çalışmanız esas alınmıştır. Kitaplarımızda yer alan bütün alıştırmaların videolarına www.udmetodu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Emeği Geçenler

Nihat Polat

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.